ДІАГНОСТИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ
Діагностика зору, яку можна провести у Києві і Дніпрі, дуже важлива. Саме від точності діагнозу залежить успіх лікування. В арсеналі діагностичного комплексу наших клінік - високоякісне обладнання провідних світових виробників і передові методики досліджень, які дозволяють діагностувати будь-які очні патології. Спеціальні комп'ютерні програми враховують індивідуальні параметри і характеристики вашого ока, що дозволяє достовірно прогнозувати результат майбутньої операції або лікування.
Як здійснюється діагностика зору у наших клініках?
У нашій клініці ви можете отримати повне діагностичне обстеження органу зору (вашого ока) і отримати кваліфіковану консультацію лікаря.
Для того, щоб діагностика була точною, вам необхідно за 3 дні до консультації не користуватися контактними лінзами. У день діагностики не користуватися косметикою. При обстеженні будуть визначені основні параметри вашого ока: гострота зору, поле зору, внутрішньоочний тиск, рефракція і топографія рогівки, а також проведені біометричні дослідження. Для цього використовуються найсучасніші прилади, які дозволяють лікарю абсолютно точно розібратися у проблемі і поставити діагноз. Після приладових досліджень вам закапають краплі, які розширюють зіницю. Ця процедура здійснюється з метою детального огляду очного дна. Зіниця розширюється у середньому 25-30 хв. У цей час ви будете перебувати у приміщенні реєстратури.
Для детального лікарського огляду вас повторно запросять до діагностичної зали. Огляд очей і очного дна проводить лікар, який і буде вас консультувати і давати рекомендації. Під час огляду використовується сучасне оптичне обладнання (щілинна лампа), що дозволяє розглянути усі структури вашого ока. Після огляду, у розмові з лікарем, ви отримаєте повну інформацію про стан ваших очей, а також рекомендації.
У середньому, діагностичне обстеження триває 1,5 години. Після діагностики зіниця залишається широкою орієнтовно 3 години, і зір буде злегка розпливчастим, тому ви не зможете керувати автомобілем.
Діагностичне обладнання
Біометр ZEISS IOL Master 700
Біометр ZEISS IOLMaster 700 - це оптичний прилад для безконтактного вимірювання структур очей з використанням методу оптичної когерентної томографії. IOLMaster 700 дозволяє вимірювати індивідуальну кривизну задньої поверхні рогівки при розрахунку оптичної сили ІОЛ завдяки технології Total Keratometry. Total Keratometry (TK ®) - це поєднання унікального методу трьохзонної телецентричної кератометрії передньої поверхні рогівки і вимірювання параметрів її задньої поверхні з урахуванням даних пахіметріі.
IOL Master 700 дозволяє проводити розрахунок торических лінз безпосередньо на приладі, без застосування онлайн калькулятора. Він дає точніші результати вимірювань без «рефракційних сюрпризів» після імплантації ІОЛ.
Оптичний спектральний когерентний томограф SOCT Copernicus HR компанії Optopol Technology S.A. (США)
Оптична когерентна томографія (ОКТ) - спосіб дослідження поперечного зрізу очних структур. Методику можна класифікувати як оптичну біопсію. Інформація відображається з мікроскопічною точністю і високою роздільною здатністю, надання результатів можна порівняти з розглядом під мікроскопом. Технологія дозволяє оцінити світловий сигнал, отриманий від різних за характеристиками структур очей. При локалізації променя світла відбувається його розсіювання, сигнал частково відбивається від тканин, що знаходяться на різній глибині. Використовуваний механізм аналогічний УЗД, тільки звукова хвиля замінена світловою.
В-сканер Compact Touch фірми Quantel Medical, Франція
УЗД ока відрізняється від інших методів офтальмологічної діагностики своєю універсальністю - його використовують для виявлення широкого кола очних захворювань. Ультразвук дозволяє оцінювати як загальний стан внутрішніх структур ока, так і вимірювати його конкретні біометричні параметри. Ультразвукове В-сканування має розширені можливості порівняно з А-скануванням. З його допомогою на моніторі отримують вже не графік, а двомірне зображення з деталізацією внутрішніх структур очного яблука: кришталика, сітківки, очних м'язів і ін. Дослідження у B-режимі дозволяє з високою точністю оцінювати і диференціювати внутрішньоочні зміни: визначати характер патології, її форму, протяжність. На відміну від статичного А-режиму, В-сканування відображає внутрішньоочну картину у динаміці, що значною мірою розширює його діагностичний потенціал.
Безконтактний тонометр CT- 80 Topcon (Японія)
Прилад відрізняється високою точністю і стабільністю вимірюваних даних, які не залежать від зовнішніх факторів. М'який струмінь повітря робить процес вимірювання комфортнішим для пацієнта.
Зображення ока пацієнта і фокусувальні мітки лікар спостерігає на екрані вбудованого монітора з високою роздільною здатністю. На екрані монітора також висвічується інформація по здійснюваному виміру: покажчик положення ока - праве/ліве, режим виміру - ручний/автоматичний, діапазон виміру, величина внутрішньоочного тиску - по три значення для кожного ока і середня величина тиску.
Комп'ютерний тонометр TOPCON СТ-80 автоматично визначає помилкові дані, наприклад, коли око кліпнуло, позначаючи ці дані у дужках. Прилад СТ-80 також підказує оператору, коли необхідно зробити чистку вимірювального віконця. Наявність функції самоконтролю точності вимірювань у СТ-80 гарантує лікарю максимально високу достовірність вимірюваних даних.
Переваги безконтактного вимірювання внутрішньоочного тиску у порівнянні з традиційним контактним методом:
- Безконтактний метод вимірювання дозволяє взяти дані у пацієнтів з ушкодженою поверхнею рогівки.
- Занесення інфекції виключається.
- Виключається алергічна реакція на краплі.
- Процес вимірювання швидший і зручніший для лікаря і пацієнта.
Біопахіметр AL 3000, Tomey (Японія)
Сучасний прилад для вимірювання багатьох параметрів ока (довжина ока, товщина кришталика, глибина передньої камери, товщина рогівки і т.д.). Ці дослідження дозволяють вирішити такі питання як показання до проведення ЕЛК, розрахунок сили ІОЛ для операцій з приводу катаракти, діагностику таких захворювань як кератоконус, відшарування сітківки, гемофтальм, пухлини ока та ін.
Унікальність біопахіметра AL-3000 - його компактність і легкість, а також простота в управлінні. Завдяки тактильно-сенсорному дисплею можна просто і швидко переходити від однієї функції до іншої і працювати з базою даних пацієнтів.
Можна використовувати режими виміру для нормальних, афакічних, псевдоафакічних, тобто очей з імплантованим штучним кришталиком, і для очей із щільною катарактою. Запроваджені нові функції, які дозволяють проводити вимірювання як у контактному, так і в імерсіонному режимах.
Автокераторефрактометр KR-8800 (TOPCON, Японія)
Автокераторефрактометр Топкон KR-8800 забезпечує найбільш точні вимірювання рефракції при мінімальних тимчасових витратах на проведення обстежень. При цьому модель KR-8800 також оснащена функцією центральної кератометрії і можливістю автоматичного вимірювання.
Чудова оптика у поєднанні з новітніми електронними компонентами забезпечують приладам найвищу якість у широкому діапазоні вимірювань рефрактометрії і кератометрії.
Виміряні дані можуть виводитися на комп'ютерний фороптер для більш швидкого підбору окулярів для пацієнта. Новий кольоровий LCD-дисплей одночасно відображає виміряні дані для правого і для лівого ока, що дозволяє оператору безпосередньо спостерігати всю необхідну інформацію.
Автоматичний проєктор знаків ACP-8 (TOPCON, Японія)
Проєктор зорових знаків ACP-8 - автоматичний проєктор зорових знаків, призначений для перевірки гостроти зору, підбору окулярів і контактних лінз. Прилад рекомендований до використання у кабінеті корекції зору.
Автоматичний проєктор зорових знаків Topcon ACP-8 забезпечує чітку і ясну проєкцію тестових знаків, також швидку їх зміну. За допомогою пульта дистанційного керування (ПДК) можливо здійснювати зміну таблиць зі швидкістю 0,03 сек/таблицю. Крім усього іншого, ACP-8 пропонує символи розміром 3х5 з широким розміром проєкції (330х270) для швидкого та ефективного тестування.
Щілинна лампа SL-120 Carl Zeiss (Німеччина)
Carl Zeiss - один із світових лідерів у виробництві оптичних приладів.
Щілинна лампа SL-120 призначена для проведення біомікроскопії переднього відрізка очного яблука (рогівки, кон'юнктиви, склери, передньої камери, райдужної оболонки), а також кришталика, склоподібного тіла, сітківки. Дозволяє оцінити посадку контактної лінзи, стан ІОЛ.
Може використовуватися для терапії ока у поєднанні з офтальмологічними лазерами.
Автоматичний топограф рогівки TMS-3 (Томеу, Японія)
Автотопограф фірми Tomey – автоматичний, не вимагає налаштування з боку оператора. Близько розташовані датчики активізують роботу кератоскопа у міру наближення до нього пацієнта. Пацієнт кладе голову на сконструйовану ергономічну підставку, і автотопограф починає працювати.
Система сама визначає, фокусує положення очей і робить фотознімок рогівки.
Аналізатор поля зору Humphrey HFA II (Carl Zeiss, Німеччина)
Аналізатор поля зору Humphrey HFA II застосовується для дослідження поля зору пацієнтів, що дозволяє лікарю зробити оцінку наявності і розвитку основних захворювань, що призводять до сліпоти.
Комп'ютерна периметрія, завдяки високій чутливості тестів, максимальній точності і меншим тимчасовим витратам, значно розширює можливості лікаря з діагностики захворювань зорового нерва, сітківки та глаукоми.
Цифрова фундус-камера VISUCAM LITE,(ZEISS Німеччина)
Нова цифрова фундус-камера VISUCAM LITE дозволяє отримувати детальну інформацію про стан очного дна, а також здійснювати його якісну автоматичну зйомку (окремі знімки або відео-серія).
Кольорове зображення очного дна миттєво відображається на окремому 15-дюймовому моніторі, що фактично виключає можливість отримання помилок.
Вимірювальна система OcuScan, ALCON (США)
Вимірювальна система OcuScan - ультразвукова офтальмологічна система, розроблена для високоякісних вимірювань параметрів ока у зручному для використання режимі. Система використовується для біометрії (А-сканування) і пахіметрії, необхідних для точної діагностики анатомічних особливостей ока. Біометрія є виміром осьової довжини ока. Використовуючи показання вимірювань осьової довжини (AL) і кератометрії (К) у різних формулах розрахунку IOL, система вираховує оптичну силу штучного кришталика, що імплантується в око пацієнта при факоемульсифікації.
Пахіметрія є вимірюванням товщини рогівки в одній або у декількох точках. Часто здійснюється протягом біометричного дослідження і перед ексімер-лазерною корекцією. Також дані вимірювань товщини рогівки можуть допомогти у визначенні загрози розвитку глаукоми і в оцінці внутрішньоочного тиску (ВОТ).
Томограф STRATUS OCT, Carl Zeiss (Німеччина)
Це томограф з високою роздільною здатністю, призначений для перегляду і відображення поперечних перерізів заднього відділу окулярних структур. Він використовується для «in vivo» - відображення і вимірювання сітківки, шару нервових волокон сітківки, макули та оптичного диска. Stratus OCT з нормативною базою даних шару нервових волокон сітківки («RNFL») і макули є кількісним інструментом для порівнювання шару нервових волокон сітківки і макули у людській сітківці з даними бази даних. Призначений як пристрій діагностики при роботі з визначенням і управлінням хворобами ока, включаючи набряк макули, преретинальний набряк і глаукому.
Це томограф з високою роздільною здатністю, призначений для перегляду і відображення поперечних перерізів заднього відділу окулярних структур. Він використовується для «in vivo» - відображення і вимірювання сітківки, шару нервових волокон сітківки, макули та оптичного диска. Stratus OCT з нормативною базою даних шару нервових волокон сітківки («RNFL») і макули є кількісним інструментом для порівнювання шару нервових волокон сітківки і макули у людській сітківці з даними бази даних. Призначений як пристрій діагностики при роботі з визначенням і управлінням хворобами ока, включаючи набряк макули, преретинальний набряк і глаукому.