Катаракта є однією з основних причин сліпоти та слабобачення. Найбільш поширена вікова або стареча катаракта, однак сьогодні це захворювання все частіше спостерігається і у відносно молодих і активних людей після 40 років. Клініки «Оптимед» здійснюють операції і лікування катаракти у Києві і Дніпрі орієнтовно 20 років, застосовуючи найпрогресивніший і безпечний метод - факоемульсифікацію катаракти з імплантацією штучного кришталика. Ця 15-хвилинна операція проводиться амбулаторно, під місцевою анестезією.
Лікування катаракти та операції з видалення катаракти у Києві і Дніпрі
Що таке катаракта?
КАТАРАКТА - це захворювання очей, при якому кришталик втрачає свою прозорість. Зір починає поступово погіршуватися, зображення предметів стає каламутним і розпливчастим, ніби перед очима з'явилося запотіле скло. Якщо нічого не робити, катаракта поступово «дозріває» і може призвести до повної втрати зору.
З чого починати лікування, що потрібно знати пацієнтам про підготовку до операції, етапи її проведення та післяопераційний період? Про це розповів головний лікар клініки, офтальмохірург Мольнер Олександр Олександрович у програмі «Медікус» на 11 ТВ каналі.
Основні симптоми розвитку катаракти
Основними симптомами розвитку катаракти є:
погіршення зору у сутінках; спотворення зображення;
темні плями перед очима;
легка біла пелена;
зниження гостроти зору, у пізніх стадіях - до предметного зору або світловідчуття;
при швидкому прогресуючому помутнінні і набуханні кришталика нерідко спостерігається гостре підвищення внутрішньоочного тиску, що супроводжується сильними болями в оці;
поява або збільшення короткозорості при ущільненні і помутнінні ядра кришталика (ядерна катаракта).
Діагностика катаракти
Після ретельного збору анамнезу (історії захворювання пацієнта) проводяться інструментальні та апаратні дослідження. Під час діагностики визначається гострота зору, вимірюється внутрішньоочний тиск і периферійне поле зору, довжина ока і переломлююча здатність рогівки, по можливості, здійснюється офтальмоскопія для огляду очного дна. Для уточнення стану зорової системи можна зробити понад 100 тестів. Комплексне обстеження зору дозволяє не тільки діагностувати катаракту, але і розрахувати параметри штучного кришталика, який буде імплантований в око під час операції. Повна діагностика з використанням сучасної апаратури займає орієнтовно півтори години. Вона абсолютно безболісна для пацієнта, більшість тестів проводиться безконтактно. Що раніше буде виявлена катаракта, то краще. Тому після 35-40 років ми радимо проходити профілактичне обстеження регулярно - один раз на рік для того, щоб своєчасно прийняти рішення з видалення катаракти.
Лікування катаракти
Для лікування катаракти застосовують два методи: консервативний і хірургічний.
Консервативний метод лікування можна використовувати на початковій стадії захворювання, коли шляхом медикаментозної регуляції хімічного складу кришталика можна призупинити прогресування локальних помутнінь. Призначаються очні краплі, що містять вітаміни і мікроелементи (сенкаталін, катахром, віцеін, каталін, вітайодурол, квінакс).
Хірургічний метод лікування - метод радикальний, проте правильний. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, операція з заміни кришталика займає перше місце з відновлення втрачених функцій. Тобто вона дозволяє отримати 100%-й зір (за гарного стану сітківки) і повернутися до звичного способу життя.
Яку методику лікування катаракти пропонують клініки «Оптимед»?
Тільки найсучаснішу і найбезпечнішу - це видалення катаракти методом факоемульсифікації з імплантацією складеної інтраокулярної лінзи, причому ми працюємо тільки із сертифікованими інтраокулярними лінзами найкращих світових виробників.
Переваги методу факоемульсифікації
Переваги цієї методики у тому, що це найменш травматична методика лікування катаракти на сьогоднішній день, так як всі маніпуляції виконуються через мікророзріз. При цьому не потрібно накладення швів, а, отже, загоєння тканин ока відбувається дуже швидко, і зорові функції відновлюються буквально за добу. Крім того, ця методика дозволяє оперувати катаракту у будь-якій стадії і тепер не потрібно чекати поки вона «дозріє», тим більше що «перезріла» катаракта тільки ускладнить хід операції. Ще однією безперечною перевагою факоемульсифікації є те, що операції можна проводити амбулаторно, тобто пацієнт у той самий день іде додому.
Факоемульсифікація катаракти
Ультразвукова факоемульсифікація катаракти з імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи — золотий стандарт в офтальмології.
Ця операція здійснюється в амбулаторних умовах і є мінімально травмуючим і безпечним методом. Усі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз розміром усього 1,5-3,2 мм, який згодом самогерметизується. У цьому головна і найважливіша відмінність факоемульсифікації від інших методик, які передбачають великий розріз - до 12 мм і накладення швів. Операція займає усього 10-15 хвилин і проводиться під місцевою анестезією. При проведенні цієї операції застосовуються високоточне ультразвукове обладнання, гнучкі лінзи, інжектори (спеціальні пристосування для введення штучної лінзи в око); віскоеластики, які захищають внутрішні структури ока від пошкоджень. Факоемульсифікація не провокує розвиток післяопераційного астигматизму, не потребує накладення швів, забезпечує швидке анатомічне і функціональне відновлення ока і зводить до мінімуму небезпеку виникнення ускладнень.
Інтракапсулярна екстракція катаракти, за якої відбувається видалення мутного кришталика разом із капсулою, здійснюється дуже рідко за медичними показаннями. При цьому відбувається глобальне порушення внутрішніх структур ока, які можуть спричинити безліч побічних явищ і ускладнень, тому така операція застосовується у випадках слабкості зв'язкового апарату кришталика, коли збереження капсульного мішка просто неможливе.
Хто оперує катаракту у системі клінік «Оптимед»?
Владимиров Дмитро Віталійович
Офтальмохірург, лікар вищої категорії, кандидат мед. наук.
Стаж роботи – 20 років.
(м. Київ) Професійна біографія
Дьомін Олег Ігорович
Офтальмохірург, лікар II категорії
Стаж роботи – 16 років.
(м. Київ) Професійна біографія
Мольнер Олександр Олександрович
Головний лікар, офтальмохірург, лікар вищої категорії, член Спілки офтальмологів України.
Стаж роботи – 32 роки.
(м. Дніпро) Професійна біографія
Що входить у вартість операції у клініках «Оптимед»?
У вартість входить здійснення факоемульсифікації на найсучаснішому і надійному хірургічному обладнанні корпорації Alcon (США); індивідуально підібрана інтраокулярна лінза, яка замінить помутнілий кришталик, усі медикаменти і одноразові витратні матеріали, які використовуються під час операції; ефективна і безпечна анестезія і, нарешті, можливість протягом одного місяця після операції спостерігатися у нас безкоштовно. Усе це згідно з угодою, яку ми укладаємо з пацієнтом перед операцією.
Який результат очікувати пацієнту після операції?
Швидке відновлення зору і повернення до звичного способу життя.
Як прооперувати катаракту у наших клініках?
Спочатку потрібно пройти у нас повне комп'ютерне обстеження органів зору і разом з лікарем обговорити особливості операції. Призначається день операції, яка проводиться амбулаторно, і в той самий день ви повернетеся додому. Потім, у призначені лікарем дні, необхідно проходити повторні огляди, які, згідно з Угодою на проведення операції з приводу катаракти, будуть безкоштовними протягом одного місяця.
Чому ми впевнені у відмінному результаті лікування у нашій клініці
Цю впевненість нам дають:
Високе технічне оснащення системи клінік «Оптимед».
Багаторічний досвід роботи і професіоналізм провідних фахівців.
Індивідуальний підхід і максимальна увага до кожного пацієнта.