КИЇВ:

+38(044) 272-49-00

ДНІПРО:

+38(0562) 36-27-60

МІНСЬК:

+37 (517) 266-33-03
RU UA

КИЇВ:

+38(044) 272-49-00

ДНІПРО:

+38(0562) 36-27-60

МІНСЬК:

+37 (517) 266-33-03

ПОСЛУГИ

ЛАЗЕРНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СІТКІВКИ

Початкові стадії розвитку захворювань сітківки, як правило, не супроводжуються ніякими явними симптомами і не викликають неприємних суб'єктивних відчуттів. Однак, якщо захворювання вчасно не діагностовано, це може призвести до часткової або повної втрати зору.

Клініки «Оптимед» мають прекрасні технічні та інтелектуальні можливості для діагностики та лікування захворювань сітківки ока у Києві і Дніпрі,  зокрема, діабетичних ретинопатій.


glaz.png Фахівці нашої клініки, які займаються захворюваннями сітківки
glaz.png Унікальне обладнання для діагностики та лікування захворювань сітківки
glaz.png Початкові прояви захворювань сітківки
glaz.png Методики лікування захворювань сітківки
glaz.png Лікування центральної дегенерації сітківки
glaz.png Лікування периферичної дегенерації сітківки
glaz.png Лікування діабетичної ретинопатії
glaz.png Лікування відшарування сітківки

Фахівці нашої клініки, які займаються захворюваннями сітківки окаIMG_3246.jpg 

Дьомін Олег Ігорович
Головний лікар, офтальмохірург, лікар II категорії
(м. Київ)
Професійна біографія
 IMG_3257.jpg
Ковальчук Олена Сергіївна
Офтальмохірург, лікар I категорії
(м. Київ)
Професійна біографія
 IMG_0147.jpg
Новосадський Дмитро Анатолійович
Зав. рефракційного відділення,
офтальмохірург, лікар II категорії
(м. Дніпро)
Професійна біографія


Унікальне обладнання для діагностики та лікування захворювань сітківки


Усі клініки «Оптимед» мають прекрасні технічні та інтелектуальні можливості для діагностики та лікування захворювань сітківки:

6.jpgОгляд очного дна лінзою Гольдмана дозволяє побачити ті ділянки сітківки, які при звичайній офтальмоскопії роздивитися не вдається. Усім пацієнтам, які проходять діагностичне обстеження у наших клініках, оглядають очне дно з цієї лінзою з метою виявлення потенційно небезпечних станів сітківки.

Фундус-камера VISUCAM lite фірми Carl Zeiss дозволяє з високою точністю виявити будь-які зміни на очному дні, а також зафіксувати отримані дані у вигляді фотографій або у цифровому вигляді на CD/DVD.

Комп'ютерний периметр HUMPHREY FIELD ANALYZER фірми Carl Zeiss використовується для визначення меж і якості полів зору. З його допомогою можна визначити наявність патологічних процесів у сітківці, коли візуально вони ще не виявляються.

Аргоновий лазер моделі ARGUS фірми AESCULAP MEDITEK, який застосовується для фотокоагуляції сітківки ока, при таких захворюваннях як периферична дегенерація сітківки різних форм, розриви сітківки, діабетична ретинопатія, патологія судин очного дна. Технічні характеристики лазера і професіоналізм наших лікарів гарантує високу якість і максимальну безпеку процедури для пацієнта.

MERILAS 532A (Зелений лазерний фотокоагулятор)

zelenyi lazer.jpgЛазерна коагуляція сітківки застосовується при периферичних і центральних дистрофіях сітківки, судинних ураженнях, при деяких видах пухлин. Також лазерна коагуляція сітківки запобігає розвитку дистрофії і перешкоджає відшаруванню сітківки, ефективна як профілактика прогресування змін на очному дні.

Цей вид лікування є єдиним і безальтернативним при змінах на сітківці ока, «гратчастої» дегенерації сітківки, дистрофії («слід равлика»), при судинних захворюваннях очей, наприклад, діабетичних змін на сітківці, пов'язаних з цукровим діабетом, тромбозі центральної вени сітківки, ангіоматозі, віковій макулодистрофії, судинній патології вен (ДРП, тромбоз).


Початкові прояви захворювань сітківки


Початкові стадії розвитку захворювання сітківки не супроводжуються ніякими симптомами (зрідка можлива поява «спалахів», «блискавок» перед оком) і не викликають неприємних суб'єктивних відчуттів, проте можуть призводити до відшарування сітківки, що є головною причиною поганого зору, а нерідко і сліпоти.

До основних «груп ризику» належать:

  • люди із середнім і високим ступенем короткозорості;
  • люди з цукровим діабетом.

Так, у більшості пацієнтів з короткозорістю сітківка розтягнута, тому відразу знаходиться у несприятливому стані, а отже періодичне (як мінімум один раз на рік) обстеження очного дна обов'язкове.

Не тільки у короткозорих людей можуть виникнути проблеми із сітківкою - стрес, простудні, вірусні захворювання, тривалі зорові та фізичні навантаження, погана екологія та багато іншого може стати причиною виникнення цієї проблеми у людей, які не носять окуляри.

Тому так важливо проходити діагностику з оглядом очного дна на сучасному обладнанні. Таке обстеження достовірно виявить, чи потребуєте ви лікування, яке необхідне у вашому конкретному випадку. У іншому разі будь-яка досить сильна напруга може призвести до відшарування, що вимагає негайного хірургічного втручання. Краще попередити подібну ситуацію. Тим паче, що відшарування може статися тоді, коли неможливе термінове надання кваліфікованої офтальмологічної допомоги.

Методики лікування захворювань сітківки


Лікування захворювань сітківки у клініках «Оптимед» здійснюється медикаментозно або за допомогою лазеркоагуляції на аргоновому лазері.

Вибір методики здійснюється після проведення необхідних діагностичних процедур.

pplk-b.jpgПроцедура лазерокоагуляції сітківки проводиться амбулаторно (без госпіталізації), під місцевою анестезією (після закапування анестетика). На око встановлюється спеціальна лінза (трьохдзеркальна лінза Гольдмана), що дозволяє сфокусувати лазерне випромінювання на будь-яку ділянку очного дна. Лазерне випромінювання подається через щілинну лампу, і хірург має можливість контролювати хід операції.

Лазер має дуже високу точність і використовується для створення зрощень між сітчастою та судинною оболонкою ока (тобто зміцнення сітківки).

Сутність процедури полягає у «приварюванні» сітківки до підлеглих тканин і створенні міцної спайки, яка не дасть сітківці відшаруватися. На сітківку наносяться 3-5 рядів лазерних коагулятів навколо патологічного осередка. На місці коагулята надалі формується хоріоретинальне зрощення, що блокує розвиток відшарування сітківки.

Для порівняння можна навести приклад зі шпалерами на стіні: коли відклеюються шпалери на стіні, щоб вони не відірвалися, їх приклеюють, так і сітківку коагуляцією зміцнюють, щоб не сталось відшарування.

Лазеркоагуляція практично безболісна - від пацієнта потрібна тільки посидючість, так як лазерний хірург працює при великому збільшенні, ретельно контролюючи нанесення коагулятів на тканину сітківки.

Для утворення міцної хоріоретинальної спайки потрібен час - у середньому 10-14 днів. Відсутність прогресування відшарування сітківки, його поширення за межі коагулятів служить підставою вважати цю лазеркоагуляцію успішною.

Після успішної профілактичної лазеркоагуляції не менше ніж 1 раз на 6 місяців, а за рекомендацією лікаря і частіше, необхідно робити профілактичний огляд периферії очного дна обох очей з широкими зіницями на предмет появи нових зон дегенерацій сітківки або виникнення стоншування і розривів сітківки у раніше виявлених зонах. Профілактична лазеркоагуляція таких ділянок дозволить у кілька разів знизити ризик розвитку відшарування сітківки і уникнути втрати зорових функцій.

Для профілактики розвитку діабетичної ретинопатії, що призводить до слабкозорості і сліпоти, у пацієнтів з цукровим діабетом здійснюється лазерна коагуляція сітківки. Обсяг лазерної коагуляції у пацієнтів з діабетичною ретинопатією значно більший. Коагуляти наносяться на всю сітківку, виключаючи її центральну зону, що вимагає проведення коагуляції у декілька етапів, зазвичай від трьох до шести.

У ряді випадків лазерна коагуляція сітківки проводиться у пацієнтів з тромбозом центральної вени сітківки або її гілок через 2-3 місяці після основного лікування. У цих ситуаціях вона дозволяє знизити ризик розвитку вторинної глаукоми і зменшити набряк сітківки при його наявності.

Лікування центральної дегенерації сітківки


Після повного діагностичного обстеження лікар вирішує, яка методика лікування буде здійснюватися у кожному конкретному випадку.

Лікування периферичної дегенерації сітківки


Лазерне лікування здійснюється з метою профілактики такого серйозного ускладнення як розрив і відшарування сітківки. Проводиться профілактична периферична лазеркоагуляція (ППЛК), коли лазерним променем наносяться точкові опіки (припайки) на сітківку таким чином, щоб обмежити патологічний осередок і запобігти поширенню відшарування у разі її виникнення.

Лікування діабетичної ретинопатії


Форми діабетичної ретинопатії:

  • Фонова;
  • Діабетична макулопатія;
  • Препроліферативна діабетична ретинопатія;
  • Проліферативна діабетична ретинопатія.

У разі фонової діабетичної ретинопатії пацієнти не потребують спеціального лікування, однак їм показано регулярне (щорічне) спостереження.

При діабетичній макулопатії лазерне лікування дозволяє знизити ризик ураження зору на 50%.

Пацієнти з препроліферативною діабетичною ретинопатією повинні перебувати під постійним наглядом через ризик переходу у більш важку форму. Лазерне лікування зазвичай не показане, за винятком випадків, коли неможливі часті регулярні огляди або якщо зір іншого ока вже втрачено внаслідок проліферативної ретинопатії.

У разі проліферативної діабетичної ретинопатії лазерна терапія має на меті викликати регрес новоутворених судин і таким чином запобігти зниженню зору, пов'язаного з крововиливом або відшаруванням сітківки.

Лікування відшарування сітківки


ablatio-retinae-257x181.jpg Для того, щоб обмежити осередок ураження при відшаруванні сітківки, за допомогою лазерного променя наносяться точкові опіки (припайки) на ділянку здорової сітківки вздовж відшарування. Таким чином сітківка у цих місцях більш щільно прилягає до своєї основи, що перешкоджає підтіканню під неї рідини і відшарування не поширюється далі. Лазерна коагуляція здійснюється під крапельною анестезією, абсолютно безболісна і займає не більше 10-15 хв.

У більшості випадків для лікування відшарування сітківки потрібна вітріо-ретинальна операція.

Повернутися до списку


Запис до лікаря

!
!
!
!
Скасувати
Виберіть місто
У списку вкажіть потрібний Вам місто
Після відправки заявки з Вами зв'яжуться за вказаною Вами телефону