КИЇВ:

+38(044) 272-49-00

ДНІПРО:

+38(0562) 36-27-60

МІНСЬК:

+37 (517) 266-33-03
RU UA

КИЇВ:

+38(044) 272-49-00

ДНІПРО:

+38(0562) 36-27-60

МІНСЬК:

+37 (517) 266-33-03

ПОСЛУГИ

ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ

Шановні батьки, всі ми бажаємо нашим дітям здоров'я, прекрасно розуміючи, що здоров'я - запорука успіху в отриманні освіти, творчому і кар'єрному зростанні, сімейному добробуті.
Дуже важливо вчасно діагностувати порушення зору і призначити правильне лікування очей у дітей у Києві і Дніпрі, інакше у подальшому відновлення зору може бути вкрай важким.

Найважливішою складовою здоров'я є зір, адже 90% інформації про навколишній світ наші діти отримують завдяки зору.

Розвиток органу зору починається відразу після народження і триває до 12-14 років. У дитячі роки дуже важливо регулярно перевіряти зір з метою виявлення можливих захворювань очей, адже своєчасна діагностика захворювання - гарантія успішного лікування, що дозволяє без хірургічного втручання відновити повноцінний зір.

Якщо у вашої дитини погіршилася успішність, з'явилися скарги на головний біль, втома при читанні, знизився зір вдалину - зверніться до офтальмолога!

 Moshura.jpg
Машура Вікторія Володимирівна
Дитячий офтальмолог клініки «Оптимед», лікар II категорії
(м. Дніпро)
Професійна біографія
 IMG_3257.jpg
Ковальчук Олена Сергіївна
Офтальмохірург, лікар I категорії
(м. Київ)
Професійна біографія


В офтальмологічних клініках «ОПТИМЕД» у Києві і Дніпрі є все для того, щоб всебічно і глибоко досліджувати стан очей наших маленьких пацієнтів і поставити діагноз.

У наших клініках ви можете отримати консультацію провідних дитячих офтальмологів України з приводу стану здоров'я вашої дитини, а за необхідності ви зможете отримати індивідуальне лікування.

glaz.png Діагностика органу зору
glaz.png Короткозорість
glaz.png Далекозорість
glaz.png Астигматизм
glaz.png Амбліопія
glaz.png Косоокість
glaz.png Апаратні методики лікування

Діагностика органу зору


Перш за все, дитина проходить всебічну комп'ютерну діагностику. Для того, щоб поставити правильний діагноз або виявити схильність до захворювання, лікар проводить ретельне обстеження за допомогою найсучаснішого обладнання та спеціальної системи тестів. Після цього для кожної дитини розробляється індивідуальна програма лікування. У наших клініках лікування здійснюється за двома напрямками: консервативне і хірургічне, тактика лікування визначається лікарем. 

Далекозорість, різні види астигматизму, короткозорість, косоокість, амбліопія у дітей - ось неповний перелік захворювань, з якими можуть впоратися лікарі клінік «ОПТИМЕД».

Короткозорість

detskaya-oftalmologia-01.jpg
Короткозорість (міопія) є найпоширенішим порушенням рефракції, тобто передньозадня вісь ока більша, ніж має бути у цьому віці. Найчастіше виникнення міопії залежить від спадкових факторів і умов зовнішнього середовища. До групи ризику входять перш за все діти короткозорих батьків. Найчастіше вона виникає у віці 11-13 років. Ненормовані зорові навантаження, неправильне сидіння за столом, непомірне користування телевізором і комп'ютером призводять до розвитку короткозорості.

Першим симптомом короткозорості є погіршення зору вдалину. Спочатку зниження зору може бути тимчасовим, оборотним. Головне – вчасно цей момент виявити і не дати йому перерости у короткозорість. Ось чому так важливо перевіряти зір у дітей.

Школярі з початком короткозорості скаржаться на швидке стомлення очей при зоровій роботі на близькій відстані і при читанні або письмі наближають очі до тексту, при розгляданні віддалених предметів нерідко примружують очі.

Далекозорість

detskaya-oftalmologia-02.jpg

При гіперметропії (далекозорості) очне яблуко коротке. Нерідко при гіперметропії спостерігається косоокість, що сходиться. Дітям при скаргах на втому очей рекомендується обов'язкова корекція окулярами або контактними лінзами.

Астигматизм



detskaya-oftalmologia-03.jpgАстигматизм слабкого ступеня спостерігається практично у всіх. Високий астигматизм призводить до зниження гостроти зору, а часом і до повільного розвитку косоокості і синдрому «ледачого ока» - амбліопії. Лікування полягає у ранньому призначенні корекції і консервативної терапії.

Амбліопія


Амбліопія – це функціональне зниження гостроти зору ока внаслідок його бездіяльності. Причинами виникнення амбліопії можуть бути аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм), різна гострота зору очей, косоокість, помутніння оптичних середовищ ока (вроджена катаракта, більмо рогівки). Залежно від причин амбліопії вибирається тактика лікування.

Для лікування захворювань, пов'язаних з порушенням рефракції, у клініках «ОПТИМЕД» використовується гелій-неоновий лазер і апарат «БІО-МАС», принцип дії якого заснований на використанні магнітних полів. Ефективне застосування апарату також при кератитах, невритах і т. ін.

В офтальмологічних клініках «ОПТИМЕД» амбліопія лікується разом з іншими порушеннями рефракції із застосуванням комплексних методик стимуляції зору: світлостимуляції, електростимуляції, магнітостимуляції. Гелій-неоновий лазер «оживляє» роботу зорових рецепторів, при цьому зір підвищується до нормальних показників.

Косоокість


У дітей часто зустрічається неправильне положення очей - косоокість. Є декілька видів косоокості, але у більшості випадків ми стикаємося зі співдружньою косоокістю. За співдружньої косоокості зберігається повний обсяг руху очних яблук і не турбує двоїння. Виникає вона зазвичай у ранньому віці і негативно впливає на психіку дитини, викликаючи у неї страх насмішок, замкнутість і відчуженість.

Косоокість супроводжується некоригуючим зниженням зору на одному оці - амбліопією. Основною метою лікування співдружньої косоокості є відновлення бінокулярного зору. Ми рекомендуємо починати лікування співдружньої косоокості якомога раніше після її виявлення.

Лікування косоокості


Консервативне лікування

Першим і дуже важливим кроком є ​​правильний підбір корегуючих окулярів за допомогою комп'ютерного обладнання.

Потім використовується ортоптика (вироблення бінокулярного зору), плеоптика (стимуляція сітківки), діплоптика (закріплення бінокулярного зору) і ін. напрямки.

У наших клініках це здійснюється на унікальній сучасній апаратурі, за індивідуально розробленою програмою, в ігровій, доступній дітям формі. Одним з основних приладів для терапевтичного лікування бінокулярного зору при косоокості, визначенні об'єктивного кута косоокості по горизонталі, тренуванні рухливості очей є сіноптофор «Сінф». Принцип роботи сіноптофора заснований на поділі полів зору. Одне око бачить, наприклад, овал, а інше - курча, і дитина намагається помістити курча в овал, для чого поєднує осі очей, тренуючи тим самим очні м'язи. Подібними тренуваннями косоокість найчастіше виліковується без операції.

Хірургічне лікування

У тих випадках, коли консервативне лікування не приносить бажаного результату, вдаються до оперативного втручання.

Апаратні методики лікування


Для діагностики, профілактики і лікування короткозорості, далекозорості, астигматизму і інших порушень рефракції у дітей у наших клініках створений відмінний лікувально-діагностичний стимулюючий апаратний комплекс.

Це:
  • мікропроцесорна електростимуляція;
  • світлова стимуляція зорового аналізатора;
  • закріплювальна лікувальна терапія очей;
  • вправи для тренування резервів акомодації.


Апаратні (терапевтичні) методики лікування дозволяють не тільки зміцнити зір, але і поліпшити його без хірургічного втручання. Курс апаратного лікування для дитини призначається лікарем після повного обстеження і розрахований на 10 днів. За один сеанс пацієнт проходить 4-5 апаратів, що займає не більше 60-90 хвилин. Він складається індивідуально залежно від конкретного захворювання. У нього можуть увійти такі апарати:

Окуляри-масажер «Бриз Азмет» працюють у режимі повітряного натиску, гарячого стиснення, багаточастотної вібрації. Стимулюють кровообіг, активізують подачу кисню до тканин ока. Використовують для лікування короткозорості, далекозорості, астигматизму, амбліопії, пресбіопії, астенопії (втоми очей).

Комплекс комп'ютерних програм застосовується для консервативного лікування косоокості та дозволяє досягти правильного положення очей, відновити бінокулярний зір без хірургічного втручання.

Електростимуляція (ЕСО-2) – стимуляція дозованим електричним струмом низької інтенсивності. Використовується для лікування спазму акомодації, короткозорості, амбліопії, дистрофічних змін зорового нерва і сітківки. Електростимуляція сприяє підвищенню провідності імпульсів у зоровому нерві і особливо ефективна при лікуванні короткозорості, атрофії зорового нерва.

Магнітотерапія (АТОС) – вплив реверсивного магнітного поля, що біжить. Застосовується при таких захворюваннях очей, як внутрішньоочні крововиливи, іридоцикліти, кератити, тромбоз центральної вени сітківки та її гілок, неврит зорового нерва та інші захворювання, що супроводжуються запальним і набряклим компонентом. Метод ефективний при лікуванні патології акомодації.

Апарат «Струмочок» призначений для лікування і стабілізації міопії, усунення спазму акомодації, стимуляції і тренування зору при амбліопії, пресбіопії, для зниження втоми при зорових навантаженнях.

Лазерний стимулятор покращує живлення ока, призначений для лікування і профілактики функціональних зорових порушень - зорового стомлення, астенопії, амбліопії, ністагму, міопії. При цьому підвищується гострота зору, функції акомодації і просторовий зір.

Кольоромагнітний стимулятор використовується для лікування захворювань зорового нерва і сітківки, а також спазму акомодації, короткозорості, амбліопії, дистрофічних змін зорового нерва і сітківки.

Курс апаратного лікування допомагає підвищити гостроту зору, поліпшити зоровий комфорт, посилити працездатність циліарного м'яза ока.

Повернутися до списку


Запис до лікаря

!
!
!
!
Скасувати
Виберіть місто
У списку вкажіть потрібний Вам місто
Після відправки заявки з Вами зв'яжуться за вказаною Вами телефону