Вторинна катаракта виникає після операції із заміни кришталика не у всіх і не завжди. Вона може з'явитися через рік, через два, через десять років, а може не з'явитися ніколи.
Це пов'язано з фізіологією очного апарату і клітинними реакціями в очному яблуці, тобто з індивідуальними особливостями організму. Хвороба локалізується за імплантованою інтраокулярною лінзою і постає у вигляді тонкої клітинної плівки, що складається з власних клітин організму, яка перешкоджає пропуску світла. При цьому хвороба ніяк не стосується штучного кришталика.
Прояви вторинної катаракти дуже схожі на симптоми помутніння кришталика: знижується зір, у пацієнта з'являється «відчуття туману», «димки», «целофанового пакета». Вторинну катаракту може діагностувати практично будь-який офтальмолог, але фахівці нашої клініки обов'язково повині переконатися в правильності поставленого діагнозу, оскільки схожі симптоми можуть бути пов'язані і з іншими очними патологіями.
Єдиний метод лікування вторинної катаракти – це ІАГ-лазерна дисцизія задньої капсули кришталика. Суть процедури полягає у розсіченні ущільненої тканини капсули за допомогою лазерних імпульсів. Процедура проводиться на спеціальному обладнанні - ІАГ-лазері, триває кілька хвилин і абсолютно безболісна. Зір відновлюється відразу після завершення процедури.
Важливо! У нашій клініці ІАГ- лазерну дисцизію вторинної катаракти здійснює офтальмохірург, лікар вищої категорії, який має багаторічний досвід роботи та знає всі особливості проведення цієї процедури.